Ted
Színes, amerikai vígjáték.
Tartalom, rövid leírás:
Augusztusban mutatkozott be első nagyjátékfilmjével a Family Guy megalkotója, Seth MacFarlane. Igaz a Ted főszereplője egy plüssmaci, de senkit ne tévesszen meg a barátságos külsejű medve, semmi köze az m1 esti műsorsávjában sugározott gargalizáló macihoz.
A filmbeli Ted (akinek a rendező adja a hangját) ugyanis úgy él, akár egy lecsúszott rock sztár. Füvezik, iszik, egész nap legjobb barátjával John-nal lóg, akivel kedvenc szuperhősüket Flash Gordont nézik meg újra és újra, kitudja hanyadszorra.
A történet 1985 decemberében kezdődik, amikor is hősünk, a kis John Bennett karácsonyi kívánsága valóra válik, életre kell ajándékba kapott plüssmackója. A két barát innentől kezdve együtt élvezi a gyermekkor örömeit, gokartoznak, hóembert építenek, vagy személyiségfejlődésük legmeghatározóbb alakját Flash Gordont nézik meg ezredszerre is. Azonban Tedet 30 év elteltével sem lehet levakarni John-ról, amit a fiú, önálló, külön, mackó mentes életre vágyó barátnője egyre nehezebben visel el.
A film 38 éves rendezője, a Hanna-Barbera stúdióban kezdte pályafutását, olyan rajzfilmek írójaként és segéd rendezőjeként, mint a Johnny Bravo, Dexter laboratóriuma vagy a Boci és Pipi.
Ezek a hagyományosnak igencsak nem nevezhető, absztrakt látványvilágú, szürreális rajzfilmek sejtetni engedték, hogy Seth nem az a típusú rendező lesz, aki Hannah Montana legújabb kalandjait szándékozik elkészíteni animációs film formájában.
Seth 1999-ben debütált mára már kultikussá vált sorozatával, a Family Guyjal. Rendezőként második önálló vállalkozása az Amerikai fater volt, amely 2005 óta van képernyőn. Majd 2009-ben elindította harmadik sorozatát, a Cleveland show-t.
Akik az előbb felsoroltakból láttak akár egyetlen részt is, azokat a rendező első élőszereplős filmjének struktúrája sem fogja zavarba hozni. A Ted szerkezete ugyanis olyan mintha egy másfél órás Cleveland show-t néznénk. Itt is sok helyen alkalmazzák a cutaway (történethez nem feltétlenül kapcsolódó vicces bejátszások) technikát, valamint rengeteg popkultúrális utalással találkozhatunk, és a mindenkinek beszólógatós poénok sem lettek kevesebbek.
Amik jól is működnek. A film egy percre sem unalmas, a poénok megfelelően vannak adagolva, és néhány kivételtől eltekintve szinte mindegyik be is talál. Talán Flash Gordonból egy kicsit többet kapunk, mint kéne, de ez sem túl zavaró.
A film főszereplőjét Mark Wahlberget eddig főként akciófilmekben láthattuk, de kifejezetten jól áll neki a komédiázás is. A barátnőjét alakító Mila Kunis pedig igazán hazai pályán mozog, hiszen 13 éve szinkronizálja a Family Guy-ban Meg Griffint, akinek most egy alkoholista, beszélő kutya helyett egy mocskos szájú medve a filmbeli partnere. Mellékszereplők közül a Mila főnökét alakító Joel McHale kicsit fárasztó és leginkább semmilyen, de a Donny-t játszó Giovanni Ribisitől egészen kiváló alakítást láthatunk.
Külföldön az egyik legjobb karakter színésznek tartott Ribisi csípőmozgása mindent visz. Nem tudom hová tették szemüket a Magic Mike casting felelősei, de súlyos hibát követtek el, amiért kihagyták a színészt táncos vetkőzős mulatságukból. Az egész bodybuilder bagázst zsebre vágná.
|
Mindent összevetve Seth Macfarlane elkészítette a 2012-es év egyik legjobb vígjátékát, melyben lehet, hogy vannak hiányosságok, de igényesen szórakoztat, megnevetett és néha van úgy, hogy ennél többet nem is várunk el egy vígjátéktól. És hogy a végén Teddy vagy Mila tud hatásosabban pislogni nagy barna szemeivel Mark-ra, az a filmből kiderül.
Szerző : Varga Dóra Rendező:Seth MacFarlane Szereplők / hangok: |
Játékidő: 107 perc
Megjelenés: 2012.
Néhány kép:
Képek : imdb.com
- Inkább nem
- Talán
- Nem rossz
- Elmegy
- Jó
- Tetszik
Foxx.hu - Egyedi filmes pólók és egyéb ajándéktárgyak